Termék állapota: Új termék
A citrom ízű forró ital egy influenza- és megfázás elleni gyógyszer, amely a következőket tartalmazza:
- paracetamol, fájdalomcsillapító és lázcsillapító gyógyszer, amely megszünteti a torokfájást, fejfájást, izmokat és ízületeket, és csökkenti a lázat,
- fenilefrin-hidroklorid, egy olyan gyógyszer, amely fellazítja az orrdugulást és az orrmelléküregeket, megkönnyítve a légzést,
- aszkorbinsav (C-vitamin), az influenza és a megfázás elleni gyógyszerek általános összetevője, amely a gyógyszerben segít a C-vitamin pótlásában, amely az influenza és a megfázás korai szakaszában elégtelen lehet.
A termék minimális rendelési mennyisége 1
Kosárba helyezés
Részletek
COLDREX Forró ital citrom 5 g 10 db
A citrom ízű forró ital egy influenza- és megfázás elleni gyógyszer, amely a következőket tartalmazza:
- paracetamol - fájdalomcsillapító, amely eltávolítja a torokfájást, fejfájást, izmokat és ízületeket, és csökkenti a lázat,
- fenilefrin-hidroklorid - olyan gyógyszer, amely fellazítja az orrdugulást és az orrmelléküregeket, és ezáltal megkönnyíti a légzést,
- aszkorbinsav (C-vitamin) - az influenza és nátha elleni gyógyszerek gyakori összetevője, amely a gyógyszerben segít a C-vitamin pótlásában, amely az influenza és a megfázás korai szakaszában elégtelen.
Adagolás és adagolási ütemtervek
Felnőttek (beleértve az időseket is) és 15 évesnél idősebb (50 kg feletti) serdülők:
Szükség szerint 1 tasakot tálaljon naponta 1-4 alkalommal. Az adagok közötti időtartam nem lehet kevesebb, mint 4 óra. A legmagasabb egyszeri adag 1 tasak. A maximális napi adag 4 tasak.
Vesekárosodásban szenvedő betegek:
Javasoljuk az adagok közötti intervallum meghosszabbítását. Mérsékelt veseelégtelenség (kreatinin-clearance 10-50 ml/perc) esetén a két adag közötti minimális időköz 6 óra, súlyos veseelégtelenség esetén (kreatinin-clearance)
Betegtájékoztató
Számú melléklet 1. a változás bejelentésére, ev. sz .: 2019/01901-Z1A
Írásbeli információk a felhasználó számára
COLDREX Forró ital Citrom
750 mg/10 mg/60 mg por belsőleges oldathoz
Paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, aszkorbinsav
Olvasd figyelmesen az egész betegtájékoztatót, mielőtt elkezdené szedni ezt a gyógyszert, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
A gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak vagy az orvos vagy gyógyszerész által elmondottaknak megfelelően szedje.
- Őrizze meg ezt az írásos információt. Lehet, hogy újra el kell olvasnia.
- További információért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
- Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatást is magában foglalja. Lásd a 4. szakaszt.
- Ha 3 napon belül nem érzi magát jobban vagy rosszabbul, orvoshoz kell fordulnia.
Ezt a betegtájékoztatóban megtudhatja:
1. Mi a Coldrex a forró citrom ital és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók a Coldrex Hot Lemon szedése előtt
3. Hogyan kell szedni a Coldrex forró ital citromot?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell tárolni a Coldrex forró citromos italt
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk
1. Mi a Coldrex a forró citrom ital és milyen betegségek esetén alkalmazható?
A Coldrex citromízű forró ital egy influenza- és megfázás elleni gyógyszer, amely három gyógyszert tartalmaz:
- paracetamol - fájdalomcsillapító és lázcsillapító gyógyszer, amely megszünteti a torokfájást, fejfájást, izmokat és ízületeket, és csökkenti a lázat;
- fenilefrin-hidroklorid - dekongesztáns (az orrdugulást eltávolító gyógyszer) a szimpatomimetikumok csoportjából, amely felszabadítja az orrdugulást és az orrmelléküregeket, és ezáltal megkönnyíti a légzést;
- aszkorbinsav (C-vitamin) - az influenza és nátha elleni gyógyszerek gyakori összetevője, amely a gyógyszerben segít a C-vitamin pótlásában, amely az influenza és a megfázás korai szakaszában elégtelen.
A Coldrex forró ital Lemon alkalmas felnőtteknek és 15 évesnél idősebb serdülőknek (testtömegük meghaladja az 50 kg-ot) az influenza és a megfázás tüneteinek enyhítésére. A COLDREX forró ital A citrom eltávolítja a torok fájdalmát, enyhíti az orrot és az orrmelléküregeket, eltávolítja a fejfájást, az izmokat és az ízületeket, csökkenti a lázat és kiegészíti a C-vitamint.
Ha 3 napon belül nem érzi magát jobban vagy rosszabbul, orvoshoz kell fordulnia.
2. Tudnivalók a Coldrex Hot Lemon szedése előtt
Emlékezik:
- A Coldrex forró ital Lemon paracetamolt tartalmaz. Ne szedje ezt a gyógyszert más, paracetamolt tartalmazó gyógyszerrel.
- Ne szedje ezt a gyógyszert orvosa tanácsa nélkül, ha problémái vannak az alkoholfogyasztással és/vagy májbetegsége van.
- A Coldrex forró ital, citrom dekongesztálószert is tartalmaz (orrdugulást eltávolító gyógyszert). Ne vegye be ezt a gyógyszert az influenza, megfázás vagy az orrnyálkahártya duzzanatának enyhítésére használt egyéb gyógyszerekkel.
Ne szedje a Coldrex-et Citromos forró ital
- ha allergiás a paracetamolra, a fenilefrin-hidrokloridra, az aszkorbinsavra (C-vitamin) vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.
- ha ezen egészségügyi problémák bármelyike fennáll:
súlyos májbetegség, beleértve akut sárgaságot, magas vérnyomást, magas intraokuláris nyomást (glaukóma), monoamin-oxidáz gátlóként (depresszió kezelésére szolgáló gyógyszerek) ismert gyógyszereket szed vagy szedett az elmúlt két hétben.
A gyógyszerek tartalma miatt a gyógyszert nem szabad gyermekeknek és 15 év alatti serdülőknek adni.
Figyelmeztetések és óvintézkedések
A Coldrex Hot Lemon szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
A Coldrex Hot Lemon fokozott elővigyázatossággal alkalmazható
- ha ezen egészségügyi problémák bármelyike fennáll:
máj- vagy vesebetegség, pajzsmirigy túlműködés, megnagyobbodott prosztata, bronchiális asztma, cukorbetegség, szívbetegség, az agyi ereket érintő betegség, glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz-hiány vagy haemolyticus vérszegénység (vörösvértestek bomlásából származó vérszegénység), feokromociták, néhány érrendszeri betegség (pl. Raynaud-jelenség), akkor az ún triciklusos antidepresszánsok (depresszió kezelésére szolgáló gyógyszerek) vagy béta-blokkolók (vérnyomáscsökkentő és lassú pulzusszámú gyógyszerek).
Ha a fentiek bármelyike fennáll, beszéljen kezelőorvosával, mielőtt elkezdi szedni a COLDREX Lemon forró italt.
- A Coldrex forró ital Lemon nem hosszú távú kezelésre szolgál.
- Nem lépheti túl a megadott adagot. Az ajánlottnál nagyobb dózisok súlyos májkárosodás kockázatához vezethetnek.
Egyéb gyógyszerek és Coldrex forró ital citrom
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről.
A Coldrex forró ital, citrom és más, egyidejűleg szedett gyógyszerek hatása kölcsönhatásba léphet.
Ha Ön Coldrex Hot Lemon Drink-ot szed, ne vegyen be más influenza elleni gyógyszereket egyidejűleg és megfázás vagy dekongesztánsok (orrdugulás megszüntetésére szolgáló gyógyszerek), különösen egyéb paracetamolt tartalmazó gyógyszerek.
Ennek a gyógyszernek az együttes alkalmazása mellett csak orvossal folytatott konzultáció után van lehetőség, mivel a paracetamol májkárosodásának kockázata fokozódik más, májkárosodást okozó gyógyszerek vagy máj mikroszomális enzimeket kiváltó gyógyszerek egyidejű alkalmazásával.
Warfarin (vérhígító) egyidejű alkalmazásakor orvoshoz kell fordulni a fokozott vérzés lehetséges kockázata miatt.
A paracetamol és az acetilszalicilsav vagy más nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek (NSAID-ok) együttes hosszú távú alkalmazása vesekárosodáshoz vezethet.
Beszéljen orvosával vagy gyógyszerészével, ha metoklopramidot vagy domperidont (hányinger és hányás kezelésére használnak) hányinger és hányás ellen szed, vagy a kolesztiramin (a magas koleszterinszint kezelésére szolgál) befolyásolhatja a paracetamol felszívódását. .
A gyógyszerben szereplő fenilefrin néhány antidepresszánssal kombinálva növelheti a vérnyomást.
A béta-blokkolókkal (a vérnyomás csökkentésére és a pulzus lassítására szolgáló gyógyszerek) történő együttes alkalmazás emellett a vérnyomás emelkedéséhez vezethet, csökkentve ezeknek a gyógyszereknek a hatását.
Coldrex Forró ital Citrom és ételek, italok és alkohol
A kezelés alatt nem szabad alkoholt fogyasztani. A hosszú távú alkoholfogyasztás jelentősen növeli a májkárosodás kockázatát. Ha problémái vannak az alkoholfogyasztással, a kezelés megkezdése előtt beszéljen kezelőorvosával.
Terhesség, szoptatás és termékenység
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer szedése előtt kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.
Nem alkalmazható terhesség és szoptatás alatt.
Vezetés és gépek kezelése
A Coldrex forró ital, citrom szédülést okozhat. Ha szédül, ne vezessen gépjárművet és ne kezeljen gépeket.
Coldrex Citromos forró ital tasakban 0,135 g nátriumot tartalmaz. Károsodott vesefunkciójú vagy kontrollált nátriumtartalmú étrendben lévő betegeknél figyelembe kell venni.
Az ajánlott adagolásnak megfelelően minden adag 2,7 - 2,9 g szacharózt tartalmaz. Ezt cukorbetegségben szenvedő betegeknél figyelembe kell venni. Ha orvosa elmondta, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.
3. Hogyan kell szedni a Coldrex forró ital citromot?
Ezt a gyógyszert mindig a betegtájékoztatóban leírtaknak vagy az orvos vagy gyógyszerész által elmondottaknak megfelelően szedje. Ha nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.
Felnőttek (beleértve az időseket is) és serdülők 15 éves kortól (50 kg felett)
1 zacskó naponta 1-4 alkalommal. Mindegyik adagot legkorábban 4 óra elteltével vegye be. Ne használjon 4 óránál többet 24 órán belül. Ne lépje túl az ajánlott adagot.
Gyermekek és 15 év alatti serdülők
A gyógyszer tartalma miatt a gyógyszert nem szabad 15 év alatti gyermekeknél alkalmazni.
Az ajánlottnál nagyobb adagok alkalmazása súlyos májkárosodás kockázatához vezethet.
Ha a tünetek (láz, fájdalom) 3 napon belül nem javulnak, vagy ha a tünetek súlyosbodnak, új tünetek vagy szokatlan reakciók lépnek fel, beszéljen orvosával a további kezelésről.
Ne szedje ezt a gyógyszert 7 napnál tovább, hacsak orvosa nem mondja másként.
A gyógyszer szájon át történő alkalmazásra (belső használatra).
Öntse a táska tartalmát egy pohárba, és öntsön nagyon forró vízzel. Addig keverjük, amíg a por fel nem oldódik. Ízlésének megfelelően édesíthetünk mézzel vagy cukorral, vagy hozzáadhatunk hideg vizet. Igyon egy forró italt.
Ha több Coldrex-et szed Citromos forró ital, ahogy van
Túladagolás vagy gyermek véletlen lenyelése esetén azonnal forduljon orvosához vagy a legközelebbi egészségügyi intézményhez, és mondja el neki az alkalmazott gyógyszer pontos mennyiségét. Mutassa meg nekik a használt csomagolást és ezt a betegtájékoztatót. A paracetamol túladagolása súlyos károsodást okozhat a máj működésében. Túladagolás esetén azonnali orvosi ellátásra van szükség, még akkor is, ha nincsenek túladagolás jelei.
Ha elfelejtette bevenni a Coldrex-et Citromos forró ital
Vegyen be egy adagot, amikor eszébe jut. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására. Ne vegyen be egynél több adagot 4 óra alatt.
Ha bármilyen további kérdése van a termék alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.
4. Lehetséges mellékhatások
Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. A Coldrex Hot Lemon szedésekor a következő mellékhatások jelentkezhetnek (gyakorisági sorrendben):
Ritka (1000-ből kevesebb mint 1-et érinthet), és a következőképpen jelentkezhetnek:
· Allergiás reakciók, például bőrkiütés, csalánkiütés, hörgőszűkület (hörgőgörcs) miatti légzési nehézség, viszketés, izzadás;
· A vérkép változásai (vérlemezkék és őssejtek rendellenességei);
· Gyomorfájás vagy egyéb emésztési zavar, hányinger és hányás, hasmenés, vérzés az emésztőrendszerben;
· Fejfájás, szédülés, depresszió, zavartság, hallucinációk, hidegrázás, duzzanat, látászavarok, idegesség;
· Kóros májműködés, májelégtelenség, májelhalás, sárgaság.
· Purpura, angioödéma, csalánkiütés, Stevens-Johnson szindróma
Nagyon ritka (10 000-ből kevesebb mint 1-et érinthet):
· Súlyos bőrreakciók
Fenilefrin mellékhatások - ismeretlen (a gyakoriság nem becsülhető meg a rendelkezésre álló adatok alapján)
· Idegesség, fejfájás, szédülés, álmatlanság és szívdobogás (szívdobogás), gyors szívverés, vérnyomásemelkedés
· Allergiás reakciók (bőrkiütés, csalánkiütés),
· Nehéz vagy fájdalmas vizelés.
A mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatást is magában foglalja. A mellékhatásokat közvetlenül az V. mellékletben felsorolt nemzeti jelentési központnak is jelentheti. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információt nyújtson a gyógyszer biztonságosságáról.
5. Hogyan kell tárolni a Coldrex forró citromos italt
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó.
Legfeljebb 25 ° C-on tárolandó.
A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
A gyógyszereket ne dobja a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. A fel nem használt gyógyszereket vigye vissza a gyógyszertárba. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk
Mi van a Coldrex-szel A citrom forró italt tartalmaz
Hatóanyagok: 750 mg paracetamol, 10 mg fenilefrin-hidroklorid, 60 mg aszkorbinsav 1 tasakban.
Egyéb összetevők:
szacharóz, vízmentes citromsav, szacharin-nátriumsó, nátrium-citrát, dihidrát, kinolinsárga (E104), citromaroma. A tasak 135 mg nátriumot és 2,9 g szacharózt is tartalmaz.
Hogyan néz ki a Coldrex? Citromos forró ital és a csomag tartalma
A Coldrex Hot Drink Lemon egy kristályos, világos sárga por, citrom ízzel és aromával.
Egyadagos tasakokban kapható, mindegyik 5 g port tartalmaz.
Kiszerelés: 5, 6, 10, 12, 14, 15, 18 vagy 20 tasak dobozban.
Az összes csomagolási méret kiadása vényköteles.
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.
A forgalomba hozatali engedély jogosultja és gyártója
A forgalomba hozatali engedély jogosultjai
OMEGA PHARMA a.s., Vídeňská 188/119d, 619 00 Brno - Dolní Heršpice, Csehország
SmithKline Beecham, S.A., Alcala de Henares, Madrid, Spanyolország.
Wrafton Laboratories Limited, kereskedési név: Perrigo, Exeter Road, Wrafton, Braunton, Devon EX33 2DL, Egyesült Királyság
Omega Pharma International NV, Venecoweg 26, Nazareth, 9810, Belgium
Ezt az írásos információt legutóbb 2019 augusztusában frissítették.